Selfiestick 2.0

Selfiestick 2.0Gdy w 1839 roku Robert Cornelius wykonał autoportret siadając nieruchomo przed obiektywem swojego aparatu na przeszło minutę, nie wiedział, że wykonał pierwsze w historii selfie. Nie miał też świadomości, że ten rodzaj fotografii zyska kiedyś tak bardzo na popularności.

Selfiestick 2.0

Wraz z pojawieniem się technologii cyfrowych, ludzie uzyskali możliwość robienia nieskończonej liczby zdjęć, by uzyskać ujęcie idealne nie tylko otoczenia lub innych, ale – co było na swój sposób nowością – samego sobie. Samo określenie „selfie” zaczęło być używane do określenia takich autoportretów na początku XXI wieku. Uwrażliwieni na trendy producenci sprzętu, przedstawiali coraz to nowsze pomysły na dogodzenie fanom selfies – poprzez pierwsze smartfony, telefony z przednim aparatem, czy też aparaty kompaktowe z obrotowym wyświetlaczem. Trend nabrał niewyobrażalnych rozmiarów wraz z rozwojem social mediów, a „selfie” zostało ogłoszone słowem roku 2013 przez Oxford Dictionary.

Nie dziwi zatem fakt, jak wielką rewolucją okazał się selfie stick – teleskopowy statyw, na którym umieszcza się smartfona, celem zyskania dodatkowej odległości w trakcie robienia zdjęć i kręcenia filmów. W roku 2014 selfie stick pojawił się on na liście najlepszych wynalazków magazynu Time.

Rozwój technologii wciąż trwa, a konsumenci wypatrują jeszcze lepszych i bardziej praktycznych nowinek. FeiyuTech, producent elektronicznych stabilizatorów do smartfonów, kamer sportowych i aparatów cyfrowych postanowił stworzyć urządzenie, które połączy zalety gimbala i slefie sticka.Tak powstał Vimble 2 – gimbal z wysuwanym ramieniem, który pozwala nagrywać płynne ujęcia w ruchu, przywodzące na myśl profesjonalne produkcje filmowe. Co więcej po dokręceniu do podstawy rękojeści małego statywu, sparowaniu gimbala z aplikacją na smartfonie i włączeniu trybu śledzenia twarzy, gimbal będzie płynnie obracał się, utrzymując nagrywaną osobę w środku kadru! Można śmiało stwierdzić, że pojęcie selfie nigdy dotąd nie zawierało w sobie tak wielu możliwości.

Więcej informacji:

www.feiyu-tech.pl

www.instagram.com/feiyutech

www.facebook.com/FeiyuTechPolska

[PR]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *