Netflix rekomenduje telewizory LG

tp0032aSerwis Netflix drugi rok z rzędu przyznał serii telewizorów LG 4K wyróżnienie  „Netflix Recommended TV”. Jest to program oceniania i wyboru telewizorów Smart TV, które najlepiej współpracują z usługami Netflix oraz telewizją internetową. Firma LG jest jedynym producentem telewizorów, który uzyskał ten tytuł dla tak szerokiej gamy produktów – modeli z linii LG 4K UHD 2016 wyposażonym w unikalną platformę Smart TV, system webOS 3.0.

Po testach uwzględniających wiele kryteriów, telewizorom LG 4K z systemem webOS 3.0 przyznano ogólnoświatowe logo Netflix Recommended TV. Na liście rekomendowanych urządzeń znalazły się telewizory: LG SIGNATURE OLED (G6), OLED 4K (modele E6 i C6), SUPER UHD (modele UH9500 i UH8500) oraz UHD (modele UH7500, UH6500, UH6300 i UH6100). Obecnie oceniane są kolejne modele – przewiduje się, że lista ta jeszcze się wydłuży.

tp0032a

Dzięki programowi Netflix Recommended TV konsumenci otrzymują informacje, które telewizory na rynku pozwalają na szybsze i łatwiejsze korzystanie z usług oferowanych przez serwis Netflix. Telewizory LG umożliwiają abonentom Netflix z całego świata dostęp do multimediów przesyłanych strumieniowo, w tym treści 4K, obejmujących wiele nagradzanych audycji telewizyjnych oraz filmów, a także ponad 600 godzin własnych programów zaplanowanych do udostępnienia w tym roku.

Telewizory LG 4K z systemem webOS 3.0 4K są wyposażone w funkcję szybkiego włączania Instant On, dzięki której włączenie telewizora i rozpoczęcie oglądania treści z serwisu Netflix trwa krócej niż w przypadku innych modeli dostępnych na runku. Inne funkcje systemu webOS 3.0, takie jak np. szybkie przełączanie aplikacji (Fast App Switching) sprawiają, że dostęp do serwisu Netflix oraz innych usług internetowych, jest równie łatwy jak przełączanie kanałów tradycyjnej telewizji.

Telewizory LG OLED oraz SUPER UHD są w pełni kompatybilne z formatami HDR 10 oraz Dolby Vision HDR, dzięki czemu gwarantują optymalną jakość obrazu podczas wyświetlania seriali Netflix zarejestrowanych w technologii HDR, takich jak Marco Polo sezon 1, dostępny już teraz, oraz przygotowywany Marvel’s Daredevil.

tp0032b

„Cieszy nas, że wyjątkowa jakość naszych funkcji Smart TV została wyróżniona w programie Netflix Recommended TV już drugi rok z rzędu” powiedział Brian Kwon, Prezes oraz Dyrektor Generalny działu Home Entertainment firmy LG. „Oprócz funkcji Smart TV, atutem telewizorów OLED 4K klasy Premium jest niezrównana jakość obrazu o rozdzielczości 4K. Ze względu na coraz bogatszą ofertę treści 4K i HDR dostępnych w serwisie Netflix na całym świecie, wybór telewizora LG staje się oczywisty”.

„Firma LG jest liderem w dziedzinie rozwiązań, który zapewniają łatwiejszy i szybszy dostęp do usług strumieniowego przesyłania multimediów, w tym do serwisu Netflix” mówi Scott Mirer, wiceprezes programu partnerów Netflix w zakresie urządzeń. Najnowsze telewizory LG 4K z systemem webOS 3.0 gwarantują abonentom Netflix z całego świata wspaniałe wrażenia, dlatego przyznanie im logo Netflix Recommended TV to dla nas przyjemność”.

Użytkownicy telewizorów LG mogą uzyskać dostęp do serwisu Netflix, wybierając w menu systemu webOS aplikację Netflix. Serwis ten jest już dostępny w starszych modelach telewizorów LG, wyposażonych w system NetCast. Pełna lista telewizorów, którym przyznano rekomendację Netflix Recommended TV dostępna jest na stronie www.netflix.com/recommendedtv lub w lokalnej witrynie internetowej LG.com.

[PR]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.