Najlepsze sklepy internetowe 2015

bb0328Portal money.pl po raz dziesiąty ocenił największe i najpopularniejsze sklepy internetowe działające w Polsce. Przeanalizowano 120 podmiotów w ośmiu kategoriach. Kryteria (aż 45 parametrów) były różnorodne – badano nie tylko asortyment, ale informacje o produkcie, procedurę zamawiania oraz płatności, łatwość poruszania się po stronie sklepu w wersji standardowej i mobilnej, oferowane bonusy czy wreszcie, jakość obsługi klienta i opinie, jakie o poszczególnych sklepach mają ci, którzy robili w nich zakupy.

bb0328

Warunkiem uczestnictwa w rankingu była – podobnie jak w latach ubiegłych – popularność sklepu wśród internautów. Kategorie, do których przypisane zostały poszczególne sklepy powstały na podstawie danych z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/ Gemius.

Podczas tegorocznego badania okazało się m.in., że klienci sklepów z elektroniką coraz chętniej i umiejętniej wykorzystują media społecznościowe do kontaktu z klientem (wcześniej raczej zaniedbując ten obszar), a najgorzej wypadają tu sklepy wielobranżowe. Do internetowej apteki wciąż najlepiej jest… zadzwonić, zaś branżą, która szczególnie dba o klienta mobilnego jest „Uroda”.

Laureaci w Rankingu Sklepów Internetowych 2015 wg portalu money.pl:

  • Elektronika – zwycięzca euro.com.pl (miejsce 2. mediamarkt.pl, miejsce 3. saturn.pl)
  • Zdrowie – zwycięzca cefarm.pl (miejsce 2. i-apteka.pl, miejsce 3. tanie-leczenie.pl)
  • Uroda – zwycięzca iperfumy.pl (miejsce 2. douglas.pl, miejsce 3. estyl.pl oraz yves-rocher.pl)
  • Kultura – zwycięzca taniaksiazka.pl (miejsce 2. empik.com, miejsce 3. matras.pl)
  • Moda – zwycięzca answear.com (miejsce 2. zalando.pl, miejsce 3. eobuwie.com.pl)
  • Specjalistyczne – zwycięzca militaria.pl (miejsce 2. sklep-presto.pl oraz zooplus.pl)
  • Wielobranżowe – zwycięzca bdsklep.pl (miejsce 2. mall.pl, miejsce 3. leroymerlin.pl)
  • Turystyka – zwycięzca travelplanet.pl (miejsce 2. wakacje.pl, miejsce 3. Travelist.pl)

Metodologia: z każdej kategorii monitorowanej w ramach badania Megapanel Gemius/ PBI w kategorii e-commerce/ sklepy wybrano po 15 sklepów, które w ciągu roku poprzedzającego badanie (od początku października 2014 roku do końca września 2015 roku) odwiedziła największa liczba osób. Tam, gdzie Megapanel (standard badania polskiego internetu) uwzględniał wyniki mniej niż 15 sklepów kategorie były łączone. W rankingu zaprezentowano po 10 sklepów, które podczas badania zyskały najwięcej punktów.

Pełen ranking w portalu money.pl

[komunikat prasowy]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.