Firma TCL wprowadza na rynek flagowy model 8K QLED TV z serii TCL X91

8K QLED TVFirma TCL Electronics, jeden z czołowych producentów telewizorów i wiodący producent elektroniki użytkowej, ogłosiła wprowadzenie na rynek europejski swojego najnowszego telewizora 8K QLED serii X91. TCL kontynuuje realizację swojej misji promowania inteligentnego stylu życia i innowacyjnych technologii, oferując bardzo realistyczne wrażenia z oglądania, które zapewnia nowy telewizor TCL 8K QLED z poszukiwanym przez klientów ekranem o dużej przekątnej.

8K QLED TV

„Nasz najnowszy telewizor TCL QLED 8K X91 przenosi dotychczasowy standard oglądania telewizji na wyższy poziom. Seria X91 jest kolejnym ważnym krokiem rozwijania przez TCL telewizorów w technologii wyświetlania Quantum Dot. Dzięki najwyższej jakości audiowizualnej w połączeniu ze sztuczną inteligencją i dopracowanym wzornictwem serii X91 klienci będą mogli doświadczyć kinowej jakości obrazu i dźwięku w domu” – powiedział Kevin Wang, CEO TCL Industries Holdings Co., Ltd. i TCL

Seria TCL X91: Niesamowicie wyraźne szczegóły. Nowe wrażenia wizualne.

Seria X91 TCL wprowadza swoich klientów w świat 8K, oferując lepiej zoptymalizowaną, ponadprzeciętną liczbę pikseli. Rozdzielczość 8K w telewizorze TCL X91 jest czterokrotnie większa niż w przypadku telewizorów UHD 4K i 16 razy większa niż w przypadku telewizorów Full HD. Przy rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli wynosi ona ponad 33 miliony pikseli (33,18 miliona). Daje to ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz, ponieważ piksele są tak małe, że nie można ich dostrzec nawet z bliska. To z kolei sprawia, że obrazy o tak wysokiej szczegółowości stają się wręcz rzeczywiste.

W 2020 r. niewiele filmów lub materiałów wideo jest dostępnych w rozdzielczości 8K. Z tego względu technologia TCL 8K pozwala na podniesienie jakości zdjęć i filmów HD, FHD oraz 4K do rozdzielczości 8K. W przypadku treści innych niż 8K, technologia TCL AI 8K Upscaling w serii X91 może automatycznie optymalizować każdy piksel do formatu 8K, dając efekt bardzo zbliżony do treści nagranych w rozdzielczości oryginalnej 8K. Technologia upscalingu TCL 8K pozwala również na uzyskanie bardziej szczegółowych i naturalnie wyglądających filmów i zdjęć, ponieważ zwiększa ona dokładność nie tylko jednego elementu, ale całej gamy funkcji – w tym takich jak: wyrazistość, kompensacja kolorów, kompensacja szczegółów i kompensacja częstotliwości.

Inteligentna technologia TCL 8K AI Upscaling obejmuje nie tylko 4K, ale także SD, HD, FHD i inne rozdzielczości wideo.

Rezultat? Zapierające dech w piersiach i żywe szczegóły, ostrzejszy tekst, lepsza czytelność i zoptymalizowane wrażenie realizmu, niezależnie od pierwotnej rozdzielczości źródłowej.

Dzięki najnowocześniejszej technologii Quantum Dot, telewizor ten wyświetla obraz kinowej jakości, składający się z ponad miliarda kolorów i odcieni – czyli wszystkich kolorów, które są w stanie uchwycić kamery filmowe. Umożliwia to osiągnięcie poziomu reprodukcji kolorów, szczegółów i głębi nieporównywalnego z żadnym innym telewizorem LED lub OLED.

Technologia HDR PREMIUM 1000 zapewnia także niewiarygodną szczegółowość obrazu i uderzającą jasność serii TCL X91. Najnowszym standardem dla materiałów UHD jest właśnie HDR – High Dynamic Range. HDR PREMIUM 1000 zapewnia o wiele lepsze wrażenia z zakresu High Dynamic Range z wyjątkową jasnością, niezrównanymi szczegółami cieni i żywymi, precyzyjnymi kolorami. Dzięki szczytowej jasności rzędu 1000 nitów, telewizor pozwala doskonale odtwarzać wszystkie odcienie światła, zapewniając doskonały efekt HDR, a jednocześnie wspaniałe wrażenia z oglądania, nawet w jasnych pomieszczeniach.

Dzięki rozdzielczości 8K, pełnowymiarowe miejscowe przyciemnianie obrazu podnosi kontrast, detale i realistyczną jakość obrazu oraz efekt HDR do zupełnie nowego, wyższego poziomu – co w połączeniu z technologią Quantum Dot w serii TCL 8K X91 daje widzowi obraz z ekstremalnie ostrymi kontrastami i nieskończoną liczbą kolorów.

Seria X91 jest również wyposażona w technologię Dolby Vision – Atmos, która pozwala konsumentom doświadczyć większego realizmu wizualnego i słuchowego. Dolby Vision HDR oferuje widzom niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, kontrast i jasność ekranu, zapewniając tym samym niezrównane doznania wizualne.

Choć to jakość obrazu najczęściej wpływa na ocenę telewizora, to dodatkowo jakość dźwięku pozwala widzom głębiej zanurzyć się w świat prezentowany na ekranie. Seria X91 jest również wyposażona w wiodący w branży system nagłośnienia Onkyo oraz zaawansowaną technologię dźwięku, w tym Dolby Atmos® Immersive Audio. Dolby Atmos daje widzowi wrażenie uczestniczenia w akcji na ekranie dzięki bardziej złożonemu dźwiękowi, który wypełnia pomieszczenie i otacza widza, angażując jego wszystkie zmysły i zapewniając wyjątkową rozrywkę.

Seria X91 została wyposażona w najpopularniejszy na świecie system operacyjny Android TV. Dzięki niemu, doświadczenie użytkownika jest całkowicie nieograniczone i w pełni dostosowane do jego własnych potrzeb. Z pomocą wbudowanego systemu Chromecast można z łatwością przesyłać zdjęcia, filmy i muzykę z dowolnego urządzenia do telewizora. Użytkownicy mają również dostęp do ponad 500 000 programów i audycji dzięki sterowaniu głosem za pomocą Google Assistant. Wystarczy zadać pytanie lub podać komendę osobistemu asystentowi Google, który jest zawsze gotowy do pomocy w realizacji ponad 1 miliona działań.

Telewizory TCL z systemem Android oferują również możliwość oglądania telewizji bez użycia pilota za pomocą funkcji Hands Free: wystarczą komendy głosowe, aby uzyskać dostęp do treści, uruchamiać je i nimi sterować. Głosem m.in. włączymy telewizor, przełączymy źródła, wyregulujemy głośność czy wyszukamy treści.

Seria X91 Android QLED dzięki wyjątkowym funkcjom audiowizualnym i dużemu wyświetlaczowi uzyskała certyfikat IMAX® Enhanced. Wprowadzone przez IMAX i DTS oznaczenie IMAX Enhanced to program certyfikacyjny odnoszący się do cyfrowo zremasterowanych treści w połączeniu ze zoptymalizowaną prezentacją wizualną na urządzeniach klasy premium, stworzonych dzięki dekadom doświadczeń w tworzeniu najlepszego obrazu i dźwięku, czyli najlepszej jakości domowej rozrywki.

„Z ogromną przyjemnością informujemy, że docenił nas i współpracuje z nami tak elitarny program jak IMAX Enhanced. Telewizory TCL Android QLED spełniają najwyższe standardy i zapewniają najlepsze na rynku kolory, kontrast, przejrzystość i dźwięk. Telewizory TCL serii X91 z klasą IMAX to zdecydowanie najlepszy wybór dla widzów pragnących wyjątkowych, spersonalizowanych doświadczeń” – powiedział Kevin Wang.

Zupełnie nową jakość kontaktów z rodziną i przyjaciółmi seria X91 zapewni dzięki wysuwanej kamerze pop-up, która zamienia telewizor w medium do relacji towarzyskich, dając możliwość połączeń w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki usługom internetowym takim jak np. aplikacje Whereby czy Google Duo, funkcja ta pozwala korzystać z bezpłatnych wideokonferencji, czatów i połączeń głosowych z przyjaciółmi i rodziną*.

Bezramkowa konstrukcja serii X91 została wykonana z litego metalu, dzięki czemu jest trwała, elegancka i dobrze wkomponowuje się w przestrzeń.

Seria QLED 8K X91, wraz z dwoma innymi modelami telewizorów QLED, C71 i C81, stanowią linię  telewizorów QLED firmy TCL oferowanej w 2020 r.

Seria TCL QLED 8K X91 jest dostępna w rozmiarze ekranu 75″ i wchodzi na Polski rynek od lipca 2020 roku. Będzie  dystrybuowana w sklepach internetowych w cenie 16 999 PLN.

*Specyfikacje i rozmiary produktów różnią się w poszczególnych regionach. Dostępność produktów różni się w zależności od lokalnych planów wprowadzenia na rynek.

* Google i Android TV są znakami towarowymi Google LLC.

* Dolby, Dolby Atmos i Dolby Vision są zarejestrowanymi znakami towarowymi Dolby Laboratories, Inc.

* Sterowanie głosem nie jest dostępne w niektórych językach i krajach. Wymaga ono połączenia z Internetem/transmisji danych. Transmisja danych może wiązać się z opłatami. Dostępność i wydajność niektórych funkcji jest zależna od usługi, urządzenia i sieci i może nie być możliwa we wszystkich obszarach.

* IMAX® jest zastrzeżonym znakiem towarowym IMAX Corporation

* Wymaga połączenia z Internetem/transmisji danych. Dostępność i wydajność niektórych funkcji zależy od urządzenia i sieci i może nie być możliwa we wszystkich obszarach.

* TCL przykłada dużą wagę do zachowania prywatności i poufności danych, dlatego przy wysuwanej kamerze znajduje się wyłącznik. Przełączenie go w pozycję wyłączoną zapobiegnie wysuwaniu się kamery.

* Wymaga zalogowania do konta Google. GOOGLE DUO jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Google LLC.

*Dostępność i wydajność niektórych funkcji i usług zależy od urządzenia i sieci i może nie być możliwa we wszystkich obszarach.

O TCL Electronics

TCL Electronics to szybko rozwijająca się firma zajmująca się elektroniką użytkową i wiodący gracz w globalnej branży TV. W roku 2019 firma zajęła 2. miejsce pod względem wielkości sprzedaży na światowym rynku TV (według danych Sigmaintell), a jej produkty sprzedawane są w ponad 160 krajach. TCL specjalizuje się w badaniach, rozwoju i produkcji elektroniki użytkowej, począwszy od telewizorów po produkty audio i inteligentne rozwiązania dla domu.

Facebook: TCL Europe – The Creative Life / Instagram:@tclpl / YouTube: TCL_Polska

[PR]

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.